אפשר להציע לכם סיגריות בריאות?

חזרנו אל פרסומות הסיגריות מפעם שהבטיחו לנו עישון "בריא"

נתי גבאי
26.05.2019

סיגריה חשמלית, סיגריות בלי טבק, סיגריות בלי עשן, סיגריות לגלגול… לא המצאנו כלום. כמו שהיום מנסות חברות הסיגריות "למכור" לנו "פתרונות קסם" שיאפשרו לנו לעשן בלי להרגיש נקיפות מצפון, כך גם בעבר: כולם ידעו שהעישון מזיק, אבל ניסו בכל זאת לשכנע אותנו שהסיגריה שלהם היא בסך הכול 'בריאה' או לפחות 'פחות מזיקה'.

נברנו קצת בארכיונים שלנו ומצאנו פרסומות עתיקות – חלקן עוד מלפני המחקרים הגדולים שקבעו חד משמעית שהעישון הורג – המנסות לשכנע אותנו שהסיגריה שלהן גרועה פחות.

נכון שהייתם קונים רכב יד שנייה מרופא? אז קבלו במחיאות כפיים את סיגרית דובק "נקי מאבק, יפה לבריאות" שאפילו "הרופא מחבבה ומעדיפה".

סיגריות

 

ובאמת תודה לחברים מדובק, כי בזכות הסרת ה"אבק" הם מעניקים "הגנה מיוחדת על בריאות המעשנים".

 

סיגירות

 

 

עכשיו תארו לכם שהיה ברשותכם נוזל פלאי שפשוט מנטרל את כל החומרים הרעילים שבסיגריה! וזה בדיוק מה שהוצע למעשנים בכרזה משנת 1932, שבה שורה של פרופסורים ורופאים מבטיחים כי כמה טיפות "בוניקוט", "עוצרות בעד כל מיני הרעל שבטבק, ועושות אותם בלתי מזיקים למעשן".

 

עישון

 

האמת היא שלא רק שהסיגריות אינן מזיקות, הן אפילו מועילות! ידוע שאין כמו סיגריה בוערת כדי לרפא אסטמה… והרי ברור שטבק ועשן הם חבריו של החמצן. הינה ההוכחה בפרסומת משנת 1960.

סיגריות

 

 

לא השתכנעתם? איזה מזל שנולד הפילטר שפותר את כל נזקי העישון. עכשיו תוכלו "להסיר ספקות מלבכם ורעל מגופכם". זו לא סתם מודעה, זו הצהרה המבוססת "על מדע האירודינמיקה" (1966).

 

סיגריות

 

והינה "הפיה המסננת" מכה שנית ו"שומרת על בריאות הגוף בלוכדה את 'פסולת הטבק'" במודעה משנת 1954.

סיגריות

 

עדיין חוששים?

כולם יודעים שהנזקים הגדולים מהעישון הם בסיגריות של הגויים. לעומת זאת, אם תעשנו "כחול לבן", גם תשמרו על בריאותכם וגם תשמרו על כלכלה לאומית חזקה! כך לפי המודעה הזו משנת 1928.

 

סיגריות

 

ולסיכום, הינה המצאה חדשה ממש, שתמנע מכם את כל נזקי העישון!

– פשוט תפסיקו לעשן…

 

כתבות נוספות

מתקנים את הפרסומות השוביניסטיות של פעם!

האיש שלפני יותר מ-100 שנה מיתג מחדש את העם היהודי

מתנות מנזירים ועסקות חליפין על אלכוהול וסיגריות: כך השיגו משוחררי המחנות ספרי תלמוד

 

תגובות על כתבה זו

טוען כתבות נוספות loading_anomation