כל הזכויות שמורות לספרייה הלאומית © 2017

פרויקט 'תרבות חזותית ואומנויות הבמה'

תיעוד והנגשה של חומרי ארכיון בתחומי האדריכלות, המחול, העיצוב והתיאטרון

הספרייה הלאומית | 18.08.17 | 1 דקה |
Share

פרויקט תרבות חזותית ואומנויות הבמה הוא פרויקט לאומי שמטרותיו שימור, תיעוד והנגשה של חומרי ארכיון בתחומי האדריכלות, המחול, העיצוב והתיאטרון. הפרויקט הוא חלק מתוכנית 'ציוני דרך' של אגף מורשת – משרד ירושלים ומורשת, ומהווה הכרה לאומית בחשיבותם של חומרי הארכיון בתחומים אלו לתרבות בישראל. איגוד חומרי התיעוד והנגשתם באתר הספרייה יאפשרו בחינה והבנה מחודשת של תהליכי היצירה, התפתחות השדה המקצועי בכל אחד מתחומי התוכן, והשפעתם על התרבות והחברה בישראל.

הפרויקט מנוהל על ידי  הספרייה הלאומית המשתפת פעולה עם ארבעה מוסדות מובילים בכל אחד מהתחומים: 'בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב' נבחרה להוביל את תחום האדריכלות , 'להקת מחול בת-שבע' נבחרה להוביל את תחום המחול , 'שנקר מכללה להנדסה, עיצוב ואמנות' נבחרה להוביל את תחום העיצוב והספרייה יחד עם המחלקה לתיאטרון באוניברסיטת חיפה נבחרו להוביל את תחום התאטרון.

 

לחצו על האשכול שמעניין אתכם:

אנו רואים בפרויקט בשורה מרגשת  לציבור הרחב, לתלמידים ולסטודנטים, לקהילות המקצועיות ולחוקרים. בבלוג נאפשר מבט ראשון  לאחורי הקלעים של הפרויקט, נספר על תהליך העבודה, נשתף בהתלבטויות מקצועיות ונחשוף פריטים מיוחדים שהיו אבודים וחוזרים עכשיו לרשות הציבור.

רוצים להיות מעודכנים? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו.

הספרייה הלאומית

הספרייה הלאומית של ישראל מופקדת על שמירת אוצרותיה של מדינת ישראל, ושל תרבות העם היהודי.
לכתבות נוספות של הספרייה הלאומית >>

קבלו את הסיפורים הכי טובים שלנו ישירות למייל

תגובות על כתבה זו